1987 yılında Hollanda’da aynı futbol takımında oynayan biri Türk asıllı diğeri Hollandalı olan arkadaşlar yeme içme sektöründe çalışan iki kafadar istek üzerine dondurma üretimine başlarlar.
Önce sadece haftada birkaç saat üretim yaparlar. Daha sonra yaptıkları dondurmaya talep yavaş yavaş çoğalır. Evlerinin mutfağı küçük gelince eski sanayi bölgesinde ufak bir yer tutulur. Üretime burada devam edilir ve dondurmaya talep durmadan artar. Burası da küçük gelince aynı sanayi mahallesinde daha büyük bir yere geçilir ve ilk eleman işe alınır. Kısa zaman içerisinde bu yerde küçük gelir ve büyümeye devam edilir.

Şu anda ise Avrupa’nın en çok satan soft dondurma üreticisi haline gelir.
Hollanda Piyasasının: %75’ine
Avrupa Piyasasının: %60’ına
sahiptir.

Halen büyümekte olan firma soft dondurmanın A’dan Z’ye bütün ürünlerini tedarik eder ve Hollanda’nın dışında;
Almanya (3 Tane), Belçika, Fransa, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Norveç, Danimarka, Slovakya ve Çek Cumhuriyeti
Distribütörleri bulunmaktadır.

Avrupa’daki kaliteyi Türkiye’de de üretmek için 2015 tarihinde ise Türkiye piyasasına girmeye karar verir. O süreden bu süreye Türkiye’de yaşanan bütün zorluklara rağmen Türkiye piyasasında plan ve projelerine devam eder.
18 Aralık’ta ilk mağazasını İstanbul Metro City AVM’de açar.
İstanbul Levent’te merkez ofisi bulunan firma İstanbul’da 20 noktaya kioks ve mekan açmayı planlamıştır. Türkiye genelinde yayılmayı planlayan firma şu an kendi üretmiş olduğu ana ham maddesini Hollanda’dan ithal etmektedir. Türkiye üretim fabrikası kurulma çalışmaları devam etmektedir.

Ürünlerinde en çok değeri Lezzet ve Doğallığa verir. Hiçbir kimyasal katkı ve doğal olmayan madde kullanmaz. Doğal lezzetin yanı sıra kalorisi düşük ama bir o kadar da lezzetli ürünler üretir.
Şu an da Franchise sistemiyle çalışmaz. Bütün kurum ve kuruluşlarını kendi himayesinde tutar ve ürünlerini Türkiye’deki firmalar çok istese de satmamaktadır.